Genel Bilgi

Denmar Depoculuk; Ciner Grubu bünyesinde depoculuk, nakliyat ve ticaret yapmak üzere faaliyetine 1998 yılında Hopa/ Artvin’de başlamıştır.

Denmar Depoculuk, ilk önceleri orta asya türk cumhuriyetlerinden ithal edilen pamuk yükünü yine  Ciner Grubu bünyesinde bulunan Hopa Limanına getirilmesi, burada depolanması ve buradan da yurt içinde işlenmek üzere karayolu ile sevkiyatının yapılması, deniz yolu ile de Avrupa nın ve dünyanın çeşitli ülkelerine  transit veya ihracat işlerini gerçekleştirmiştir.

2009 yılından itibaren, Denmar Depoculuk; Derince, Kocaeli’ de bulunan Derince Liman İşletmesi içerisinde geçici depolama ve kara, deniz, tren yolu ile sevkiyat faaliyetlerini sürdürmektedir.

Eti Soda’ nın ve Kazan Soda’nın üretmekte olduğu Soda Külü ve Sodyum Bikarbonat hammaddelerinin limanda depolanması, paketlenmesi ve limandan sevkiyatına yönelik faaliyetlerini Derince Liman’ından gerçekleştirmektedir.

Denmar Depoculuk olarak; toplamda 95.000 m 3 silo kapasitesine sahip olan tesisimizde yıllık 2,5 Milyon Ton Soda Külü sevkiyatı yapılmaktadır.

Kazan Soda ve Eti Soda tesislerinden kara yolu ile dökme ürün sevkiyatını yapmak amacıyla 200 adet silobus yatırımı şirket bünyemizde yapılmıştır.